+38 (0352) 26-82-73

tokkod.te.ua@gmail.com

Сучасна клінічна онкологія. Медичний форум

69308663_751851005270438_8343787228832464896_n

5 – 6 вересня 2019 р місто Запоріжжя об’єднало провідних онкологів України, Швеції, Ізраїлю та Польщі в рамках науково-практичної конференції з міжнародною участю «Сучасна клінічна онкологія. Медичний форум».

Основні теми форуму були зосереджені навколо профілактики і скринінгу раку в Україні, ролі у цьому держави, лікаря і пацієнта. Досвідом скринінгу патології шийки матки в Швеції поділилися Prof. Sonja Anderson та Dr. Miriam Mints – визначення персистенції вірусу папіломи людини за допомогою Quintip тест систем та організацією само-обстежень жіночого населення. Prof. Jan Kotarski (Польща) розповів про новий метод скринінгу захворювань молочної залози – контактну термографію за допомогою системи Braster Pro. Були доповіді та дискусія присвячені «Проекту всеукраїнської програми скринінгу раку легень, раку шийки матки, раку прямої та ободової кишки».

Друга частина конференції була присвячена сучасним науковим надбанням по лікуванню злоякісної патології – таргетній та імунотерапії цілого ряду захворювань (раку легень, меланоми шкіри, раку яєчиків, нейроендокринних пухлин). З одного боку переваги такого лікування беззаперечні, про що зазначено в доповідях про хід та висновки загально світових клінічних досліджень, з іншого боку, нажаль, економічна ситуація в державі не дозволяє широко використовувати ці підходи в повсякденній практиці, лише ряд пацієнтів має можливість лікуватись згідно най-сучасних терапевтичних підходів в рамках міжнародних досліджень. Крім сучасних терапевтичних опцій, широка дискусія проводилась навколо нового напрямку вивчення морфології та біології пухлинних захворювань – молекулярного профілювання, Liquid biopsy, циркулюючих пухлинних клітин – в персоніфікованому лікуванні раку.

На пленарних та сесійних засіданнях часники форуму мали можливість поділитися своїм досвідом та обмінятися думками з основних питань подальшого розвитку української онкології.

На мою думку, конференція пройшла на високому науковому та організаційному рівнях, за що хочу висловити подяку організаторам та гостям конференції. Особисто, хочу подякувати команді компанії Dr. Reddy’s за надану можливість прийняти участь у цій конференції.

                                                                                                                                                                                  Денис Коваленко.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *