+38 (0352) 26-82-73

tokkod.te.ua@gmail.com

Тенденції нових підходів лікування гліобластом

rak-golovnogo-mozga31 травня 2019 р в м Тернопіль відбувся науково-практичний семінар «Тенденції нових підходів лікування гліобластом», що об’єднав спеціалістів різних медичних галузей – нейрохірургів, онкологів та променевих-терпевтів.

Свої доповіді представили заступник головного лікаря з медичної частини ТОКОД Недошитко В.Б., д-р. мед. наук, професор кафедри онкології, променевої діагностики і терапії та радіаційної медицини ТДМУ Жулкевич І. В., к.м.н., доцент курсу нейрохірургії ТДМУ  Гудак П.С., д-р. мед. наук, професор, начальник відділу ад’ювантних методів лікування при пухлинах центральної нервової системи, ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України» Главацький О.Я.

Були освічені питання етіології і патогенезу гліобластом, основні показники стану здоров’я населення України і Тернопільської області, наведені цікаві клінічні випадки. Також надана  увага аспектам хірургічного лікування та антиангіогенній терапії в комплексному підході до лікування цих пухлин.

Традиційно, після основних доповідей, була наукова дискусія, присвячена технічним нюансам виконання операцій, з поясненням тої чи іншої особливості хірургічних втручань, принципам призначення і проведення хіміотерапії та променевої терапії.

Хоча, на сьогодні, проблема злоякісних гліобластом залишається не вирішеною, проте наукові дані, висвітлені на конференції надають оптимізму, щодо боротьби з цією важкою хворобою та дають шанс пацієнтам продовжити життя.

На мою думку, конференція пройшла на високому науковому та організаційному рівнях, за що хочу висловити подяку гостям конференції та команді компанії Рош, що надала організаційну підтримку.

Денис Коваленко

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *