У Тернопільському обласному онкодиспансері відкрили хіміотерапевтичне відділення
В Тернопільській області проживає понад 24 тисячі пролікованих осіб, що перенесли онкологічне захворювання. Щорічно в нашій області реєструється більше 3 тисяч нових випадків раку.
Хіміотерапію, як окремий метод лікування, так і в складі комплексного та комбінованого лікування, отримують близько 2 тисяч пацієнтів за рік.
В КУТОР «ТОКОД» щорічно лікується понад 8 тисяч пацієнтів, виконується більше 4 тисяч оперативних втручань. За умови відсутності окремого хіміотерапевтичного відділення пацієнти, що потребували хіміотерапевтичного лікування, госпіталізовувалися в хірургічні відділення, що створювало додаткове навантаження на хірургічні ліжка та медичний персонал, а також завдавало незручностей пацієнтам даних відділень. Це також негативно впливало на статистичні показники роботи стаціонару. Окрім того, Тернопільський обласний онкологічний диспансер був єдиним онкологічним закладом в Україні, що не мав в своєму складі самостійного відділення для проведення хіміотерапевтичного лікування.
Питання створення хіміотерапевтичного відділення в КУТОР «ТОКОД» залишалося відкритим протягом останніх років. Так організація даного відділення регламентована ще в 2012 році наказом головного управління охорони здоров’я від 28.02.2012р. № 66 «Про створення хіміотерапевтичного відділення в обласному клінічному онкологічному диспансері». Проте відкриття відділення відтерміновувалося у зв’язку початою реконструкцією поліклінічного відділення та відсутністю фінансування.
Сьогодні відкриття хіміотерапевтичного відділення стало можливим завдяки участі і підтримці Тернопільської обласної ради, Тернопільської обласної державної адміністрації та благодійників.
Загалом на створення відділення залучено коштів на суму 632898 грн., із них з обласного бюджету та субвенцій – 408768 грн., за рахунок добровільних внесків – 221700 грн. Також від благодійних фондів з Німеччини та Франції у вигляді гуманітарної допомоги отримані функціональні ліжка з матрацами та інший інвентар.
Новостворене хіміотерапевтичне відділення розраховане на 25 ліжок. В штат відділення входять 3 лікаря, 8 сестер медичних і 9 молодших медичних сестер.
Введення в роботу окремого відділення для планування та проведення курсів хіміотерапевтичного лікування дозволить розвантажити хірургічні стаціонарні відділення, покращити умови перебування пацієнтів у нашому закладі, підняти на якісно новий рівень надання медичної допомоги онкологічним пацієнтам, використовуючи також економічно вигідні форми лікування – денний стаціонар та стаціонар одного дня.
Залишити коментар