+38 (0352) 26-84-08

02001274@mail.gov.ua

Цитологічна лабораторія

%d0%b7%d0%b0%d0%b2%d1%96%d0%b4%d1%83%d1%8e%d1%87%d0%b0

Цитологічна лабораторія функціонує з 1978 року.

Основною функцією лабораторії є морфологічна діагностика пухлинних і передпухлинних захворювань. Об’єктом дослідження є пунктати, аспірати, рідини, зішкріби з новоутворень.

На даний час цитологічна лабораторія обслуговує КУТОР «ТОКОД», 10 районів області: Тернопільський, Підволочиський, Зборівський, Монастириський, Підгаєцький, Бережанський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Збаразький і Тернопільські жіночі консультації №№ 1, 2.

Робота цитологічної лабораторії складається з двох розділів:

 • діагностика захворювань пацієнтів КУТОР «ТОКОД»;
 • скринінг патології шийки матки.

 

Перевагами цитологічного методу дослідженння є технічна простота обробки матеріалу, можливість швидкого його приготування. У нашій лабораторії здійснюється операційна діагностика пухлин, що визначає об’єм оперативного втручання.

На даний момент завідуючою цитологічної лабораторії є Косило Лариса Іванівна, лікар-лаборант з вищою категорією, позаштатний обласний цитолог. В лабораторії працює двоє лікарів-лаборантів: Бобко Віра Михайлівна і Гарасимчук Людмила Юріївна.

Наша лабораторія оснащена лабораторним обладнанням: мікроскопами, центрифуга, витяжні шафи, дистилятор, нагрівач води для миття предметних скелець. Лабораторія знаходиться в приміщенні КУТОР «ТОКОД», де зроблений сучасний євроремонт і для роботи працівників створені комфортні умови: кабінет завідуючої лабораторії, ординаторська, кабінет ст. лаборанта, лаборантська, препараторська, кабінет сестри-господині.

Цитологічна лабораторія надає консультативну допомогу лікарям-лаборантам і лаборантам цитологічних лабораторій області. Завдяки цитологічному методу дослідження і досвіду цитологічної оцінки патологічних процесів значно розширились можливості правильної морфологічної діагностики різноманітних пухлинних захворювань.

%d0%ba%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%b8%d0%b2

6 thoughts on “Цитологічна лабораторія

 • Юлія

  Лютий 8, 2019 at 11:09 am

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, до кого звернутись на обстеження родимок і новоутворень на шкірі,для подальшого їх видалення?

  Відповіcти
  • КНП "ТОКОД" ТОР

   Травень 7, 2020 at 3:11 pm

   Добрий день! Дякуємо за запитання!
   В першу чергу Вам потрібно прийти в лікарню та звернутися в реєстратуру (записи по телефону не здійснюються),тоді працівник реєстратури направить Вас до потрібного лікаря згідно графіку.

   Відповіcти
 • Ірина

  Березень 3, 2020 at 10:42 am

  Доброго дня. Чи можна дізнатись результат аналізу на цитологію?

  Відповіcти
  • КНП "ТОКОД" ТОР

   Травень 7, 2020 at 2:54 pm

   Добрий день!Дякуємо за запитання!
   Результати аналізу можна дізнатися у свого лікуючого лікаря.

   Відповіcти
 • Марія Обдирко

  Жовтень 28, 2020 at 6:28 pm

  Добрий вечір.Хочу дізнатись результат аналізу на гістологію при видаленні матки з придатками,як такими що поступали в вашу лабораторію.Прооперована була 07.08.2020 хірургічне відділення Козівської ЦРКЛ

  Відповіcти
  • 88denis88

   Жовтень 29, 2020 at 10:22 am

   Добрий день!
   За результатами гістологічного дослідження звертайтесь до свого лікуючого лікаря.

   Відповіcти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *