+38 (0352) 26-84-08

02001274@mail.gov.ua

Радіологія

%d0%be%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%81%d1%96%d0%b9%d0%be-%d0%bf-%d0%b7%d0%b0%d0%b2-%d0%b2%d1%96%d0%b4Радіологічне відділення є одним із підрозділів обласного онкологічного диспансеру. Знаходиться радіологічне відділення в окремому одноповерховому корпусі. Відділення очолює лікар вищої категорії, обласний позаштатний променевий терапевт Олексій Оксана Павлівна.

Відділення розгорнуто на 60 ліжок. Штат відділення на даний час складає 64 особи. Нині у відділенні трудяться лікарі-радіологи з вищою атестаційною категорією: Питяєва Л.М., Никула І.П., Ромазан В.М., Король Т.І., Процюк І.П., Меленюк А.М., Мних З.П., з першою атестаційною категорією: Вітик А.Д, Загурська О.М., Матейчук Г.І., молоді спеціалісти лікар-радіолог Краснопера О.З., лікар-рентгенолог комп`ютерної  томографії  Змарко В.П., інженери-радіологи (медичні фізики) Дудар Т.А., Олексій Т.Б., Галайчук І.Й. Також в радіології працюють 26 медичних сестер та 26 молодших медичних сестер.

Основна функція відділення з моменту заснування – надання спеціалізованої медичної допомоги онкологічним хворим області .

В даний час променевого лікування потребують 60-65% пацієнтів з онкологічними захворюваннями різних локалізацій. За рік на стаціонарному лікуванні в радіологічному відділенні  знаходиться 1200-1300 пацієнтів, які отримують променеву чи хіміопроменеву терапію. В загальному променеву терапію отримують 1800-2000 хворих на рік. Променева терапія в залежності від локалізації та стадії захворювання  може застосовуватися  як самостійний метод лікування так і в плані комплексного (операція, променева терапія, хіміотерапія), комбінованого лікування.

В 2013 році благодійним фондом «Розвиток України» за програмою «Рак виліковний» було придбано та введено в експлуатацію сучасне обладнання, а саме: 16-ти зрізовий комп’ютерний томограф фірми SIEMENS та апарат для дистанційної променевої терапії TERABALT-100 з комп’ютерним забезпеченням та плануючою системою PLAN-2000, а також апаратурою для клінічної дозиметрії. Завдяки плануючій системі у більшості випадків застосовується поліпозиційне опромінення, що дозволяє підвести максимальну дозу до патологічного вогнища та зменшити навантаження на оточуючі тканини та критичні органи.

У відділенні функціонує чи не один гамматерапевтичний апарат для брахітерапії (внутрішньопорожнинна) “АГАТ -ВУ”.

Колектив радіології тісно співпрацює з Тернопільським державним медуніверситетом ім. І.Я Горбачевського, куратором відділення є професор кафедри онкології та радіології І.В.Жулкевич. Нові впровадження здійснюються у відповідності з рекомендаціями радіологічних центрів та інформаційних листів МОЗ України

Для освоєння нових технологій та використання можливостей сучасної апаратури лікарі – радіологи та інженери-радіологи (медичні фізики) проходять  навчання та відвідують семінари в провідних онкологічних клініках України та Європи.

%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%96%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%b3%d1%96%d1%8f

One thought on “Радіологія

  • Наталія

    Грудень 9, 2017 at 7:51 pm

    Доброго дня. Так зараз вийшло у моєму житті що прийшлося лікуватись у онко диспансері. І хочу подякувати Оксану Павлівну за чуйність і добре серце і за підтримку, І медперсонал у відділенні приємний. Дякую Вам, добра і здоров’я.

    Відповіcти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *