+38 (0352) 26-84-08

02001274@mail.gov.ua

Організаційно-методичний кабінет

%d0%b7%d0%b0%d1%81%d1%82%d1%83%d0%bf%d0%bd%d0%b8%d0%ba-%d0%b7-%d0%be%d1%80%d0%b3%d0%bc%d0%b5%d1%82%d0%be%d0%b4%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%b8Організаційно-методичний кабінет КУТОР «ТОКОД» здійснює організацію онкологічної допомоги населенню області, координує діяльність всіх онкологічних кабінетів області, надає методичну допомогу закладам охорони здоров’я загальнолікувальної мережі з питань організації протиракової боротьби.

Оргметодкабінет очолює заступник головного лікаря з організаційної роботи Гоч Катерина Григорівна. В оргметодкабінеті працює 4 медичних статистики – Підлубна У.М., Радецька М.В., Гайдук Л.П. та Марункевич М.М.

На базі оргметодкабінету функціонують популяційний та лікарняний канцер-реєстри з використанням сучасних автоматизованих інформаційних систем.

Популяційний канцер-реєстр здійснює облік всіх випадків злоякісних новоутворень в мешканців області, накопичення персоніфікованої інформації про онкологічних пацієнтів, в тому числі про проведене лікування та життєвий статус пацієнтів, проводить ретельний контроль за достовірністю та повнотою інформації, яка вноситься в базу даних. На підставі персоніфікованої інформації про онкологічних пацієнтів здійснюється автоматизований розрахунок показників діяльності онкологічної служби області в розрізі районів, а також складання державних звітних статистичних форм з онкології.

В лікарняному канцер-реєстрі накопичується персоніфікована інформація про всіх пацієнтів, що знаходилися на стаціонарному лікуванні в онкологічному диспансері. Програма лікарняного канцер-реєстру дозволяє автоматизувати статистичну обробку щодобової форми «Листок обліку руху хворих і ліжкового фонду стаціонару» і розрахунок показників використання ліжкового фонду та індикаторів якості надання медичної допомоги. Одним із важливих завдань лікарняного канцер-реєстру є постійне забезпечення керівництва онкологічного диспансеру оперативною інформацією, необхідною для оцінки стану та якості лікувально-діагностичного процесу, а також для рішення інших організаційних питань.

Крім того, на оргметодкабінет покладено ряд інших важливих завдань:

– моніторинг захворюваності та смертності від злоякісних новоутворень, показників стану протиракової боротьби і надання онкологічної допомоги населенню області;

– аналіз діяльності закладів охорони здоров’я з питань діагностики раку та лікування онкологічних пацієнтів;

– організація заходів і контроль за станом виконання обласної програми з онкології;

– контроль за станом диспансерного спостереження за хворими на злоякісні новоутворення та хворими з передпухлинною патологією;

– розробка планів розвитку онкологічної служби та визначення пріоритетних напрямів розвитку;

– аналіз причин пізньої діагностики раку з подальшим розглядом цих питань на протиракових комісіях.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *